Pages home > Kanadyjski biznesmen skazany na Kubie. 15 lat więzienia

Kanadyjski biznesmen skazany na Kubie. 15 lat więzieniaFoto: Reuters | Video: Reuters Kanadyjski biznesmen skazany na Kubie

Prezes kanadyjskiej firmy Tokmakijan Group produkującej części samochodowe, 74-letni Cy Tokmakijan, zostal skazany przez sąd w Hawanie na 15 lat więzienia za praktyki korupcyjne - poinformował w sobotę przedstawiciel firmy.

Według firmy, której siedziba mieści się w Ontario, jej prezes został skazany na podstawie sfabrykowanych zarzutów, które miały na celu skonfiskowanie jej aktywów na Kubie ocenianych na 100 mln dolarów.

Pośmiertny kult...

czytaj dalej »

W 2011 r. biura firmy na Kubie zostały zrewidowane przez kubańskie służby bezpieczeństwa w ramach kampanii antykorupcyjnej, która objęła również wiele innych zachodnich firm i przedstawicielstw handlowych.

Ponad 150 wydalonych z wyspy

W ramach tej kampanii wydalono dotychczas z Kuby ponad 150 zachodnich biznesmenów oraz wiele małych firm z Europy i Ameryki Południowej.

Associated Press zauważa, że zagraniczni biznesmeni od dawna przyzwyczaili się, że większe lub mniejsze łapówki oraz inne korzyści, takie jak kolacje w luksusowych restauracjach, są nieodłącznym elementem prowadzenia interesów na Kubie.

Prezydent Kuby Raul Castro zapowiadał wielokrotnie, że wykorzenienie powszechnej korupcji jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed jego krajem.

Autor: iwan/tr / Źródło: PAP

Zasady forum

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14:02

pocisk, który zabił Szwajcara, nadleciał od strony UkraińcówOdtwórz: MSZ Rosji: pocisk, który zabił Szwajcara, nadleciał od strony Ukraińców

Pocisk moździerzowy, który zabił szwajcarskiego przedstawiciela Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, nadleciał z... czytaj dalej »

15:17

Miejsca pochówku ofiar konfliktu oraz punkty, gdzie były lub nadal znajdują się obozy dla jeńców - takie elementy znajdą się na... czytaj dalej »

14:55

Powierzenie premierowi Polski Donaldowi Tuskowi stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej jest "symbolicznym wyrazem cudu... czytaj dalej »

14:39

Liczba miejsc translax pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych we wrześniu wzrosła o 248 tys., podczas gdy w sierpniu... czytaj dalej »

14:14

Irakijczycy jednoczą się przeciw Państwu Islamskiemu. Sunnici ramię w ramię z szyitamiRzadka koalicja w Iraku. Dżihadyści z Państwa Islamskiego zaatakowali sunnickie miasto Dhuluiya nad rzeką Tygrys w środkowym... czytaj dalej »

13:36

Gwałtowne walki na granicy z Turcją. Kurdowie kontra czołgiOdtwórz: Gwałtowne walki na granicy z Turcją. Kurdowie kontra czołgi

Do coraz gwałtowniejszych walk między dżihadystami z Państwa Islamskiego a bojownikami kurdyjskimi dochodzi w pobliżu Kobane... czytaj dalej »

13:06

Znów polecieli "latającą fortecą". "Nie odmówiłbym nawet za milion dolarów"Odtwórz: Znów polecieli "latającą fortecą". "Nie odmówiłbym nawet za milion dolarów"

Miłośnicy lotnictwa robią wszystko, by legendarny bombowiec B-17 - maszyna stworzona przez Boeinga w 1935 roku, która wsławiła... czytaj dalej »

12:59

http://www.zophar.net/translations.html w poważnej sytuacji"" width="640" height="180" class=" lazy lazy-with-fallback"/>Odtwórz: "Szwecja jest w poważnej sytuacji"

Socjaldemokratyczny premier Szwecji Stefan Loefven mianował nowy rząd i zaapelował do opozycyjnych partii o wsparcie dla swych... czytaj dalej »

12:13

Białoruska armia na Ukrainie? Separatystom się podobaOdtwórz: Białoruska armia na Ukrainie? Separatystom się podoba

Prorosyjskich separatystów ze wschodu Ukrainy cieszy deklaracja Alaksandra Łukaszenki o gotowości wysłania na Ukrainę, w ramach... czytaj dalej »

11:29

Wiktor Janukowycz "dostał rosyjskie obywatelstwo w nagrodę za wierną służbę"Odtwórz: Wiktor Janukowycz "dostał rosyjskie obywatelstwo w nagrodę za wierną służbę"

Ścigany przez władze w Kijowie obalony w lutym prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz otrzymał obywatelstwo Federacji Rosyjskiej -... czytaj dalej »

Last updated 1110 days ago by patheticbandit677 Post Collections