Pages home > Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów

Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów

przeczytaj
Pożyczki pod zastaw nieruchomości są relatywnie nowoczesną propozycją na rodzimym rynku propozycji kredytowych. Aczkolwiek w swej konstrukcji przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe udzielane przez typowe banki. Warto jednak wskazać na parę zasadniczych rozbieżności.
trudne kredyty z komornikiem
Główna z nich to podmiot, który to jest w stanie przekazać sumy wnioskowanej pożyczki. Gdy przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeżeli rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Na ogół jest to osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w zakresie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Sprawdzanie historii kredytowej przyszłego pożyczkobiorcy to kolejna rozbieżność między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe chcąc podtrzymać zdrową politykę kredytową są zobligowane do analizowania i weryfikacji osób, jakie to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mogą mieć, chociażby statystyczne przesłanki aby zakładać, że kredyt będzie opłacany w sposób właściwy.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na nieznacznie innych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem możliwości sprawdzenia potencjalnej osoby która jest zainteresowana uzyskaniem pożyczki. Nie dzierży dostępu do Biura Informacji Kredytowej czyli do głównego narzędzia którym dysponują banki. Z związku z tym niezbędne jest stosowanie stałych zabezpieczeń spłaty pożyczki

Last updated 1449 days ago by Maura Oquendo