Pages home > Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów

Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów

przejdź do tej strony http://people.tribe.net
Pożyczki pod zastaw nieruchomości są względnie nową ofertą na rodzimym rynku ofert kredytowych. Jednakże w swojej konstrukcji przypomina już świetnie nam znajome kredyty bankowe oferowane przez standardowe banki. Pozostaje jednak wskazać na kilka istotnych różnic.
prywatne pozyczki wroclaw
Naczelna z nich to podmiot, który to jest w stanie przekazać sumy postulowanej pożyczki. Jeśli przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to gdy mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Zazwyczaj jest to osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w zakresie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Sprawdzanie zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to kolejna różnica pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki chcąc podtrzymać wydolną politykę kredytową są obowiązane do analizowania i weryfikacji osób, które to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mogą mieć, chociażby statystyczne podstawy aby domniemywać, że dług będzie spłacany w sposób właściwy.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości opiera się na nieco odmiennych regułach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem opcji weryfikacji potencjalnej jednostki która jest zainteresowana uzyskaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do BIK innymi słowy do głównego sprzętu którym dysponują banki. Z związku z tym wymagane jest stosowanie stałych zabezpieczeń spłaty pożyczki

Last updated 899 days ago by Alton Goodin