Pages home > Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć

Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć


W obecnych czasach w dużej mierze wzrosła wartość informacji. Ta jednostka, która to wie więcej i potrafi zrobić pożytek z tej informacji jest niezwykle pożądanym rodzajem pracownika na naszym krajowym rynku pracy. Posiadana wiedza jest w stanie być nam też w dużym stopniu korzystna w osobistym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej ilości osób może okazać się szokiem wiadomość, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko poprzez bank ale również poprzez osobę prywatną.
pozyczki prywatne kredyt od osoby prywatnej
Ogólnie posiadamy możliwość rozróżnić dwa rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym zadomowiły się obydwie nazwy). Występują między nimi konkretne rozróżnienia, które mam nadzieję poniższy paragraf uwypukli. Bank jako organizacja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na wykup domu, zakup lokalu mieszkalnego itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób oznaczony w umowie kredytu. Bank chcąc ubezpieczyć zwrot udzielonego kredytu wyznacza wymóg polegający na zrobieniu wpisu w dziale IV ksiąg wieczystych posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili gdy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w dość krótkim czasie zaspokoić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku pieniądze są udzielane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana kancelarii notarialnej. Dodatkowo pożyczkodawca ma możliwość się asekurować przez wpis w części IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub części II ksiąg wieczystych- własność.

Last updated 1046 days ago by Leia Crooks