Pages home > Jak ubrać się do podróży samolotem?

Jak ubrać się do podróży samolotem?

Podróż samolotem to obecnie jedna z najszybszych, najwygodniejszych i najbardziej popularnych form przemieszczania się z miejsca na miejsce dzięki biletom last minute. Powszechna dostępność tej usługi oraz coraz mniejsze koszty sprawiają, iż nie jest już ona przeznaczona tylko dla wybranych.

Jednak latanie samolotem różni się od innych form podróżowania i dlatego niezwykle istotne w tym przypadku jest odpowiednie przygotowanie do podróży. 

 

O czym należy pamiętać wsiadając do samolotu

Wydawałoby się, iż strój, w którym się podróżuje nie ma żadnego znaczenia. Nic bardziej mylnego. Zanim wsiądzie się na pokład samolotu w konkretnym ubraniu, warto przeanalizować kilka istotnych kwestii:

- cel podróży - pogoda w danym miejscu przeznaczenia będzie warunkowała ubiór (jeżeli leci się w tropiki to najbardziej odpowiednim strojem będzie maksymalnie lekkie odzienie, na które można założyć na czas lotu bluzę bądź kurtkę),

- czas trwania podróży - w tym przypadku najistotniejsza jest wygoda, więc na długi lot warto założyć maksymalnie wygodne ubranie (luźne i przewiewne), a także zapakować do bagażu podręcznego ubranie na zmianę,

- co się będzie robiło po wyjściu z samolotu - jeżeli po opuszczeniu lotniska nie jest możliwe bezpośrednie udanie się do hotelu (w celu przebrania się), to najlepiej założyć strój z wygodnej bawełny, która nie pogniecie się podczas lotu.

Takie przygotowanie do podróży ma szczególne znaczenie, gdy zaplanowany lot będzie długi. Pozwoli uniknąć niewygody i złego samopoczucia po opuszczeniu samolotu.

 

Rzeczy, których nie powinno się zakładać na podróż samolotem

Latanie samolotem to specyficzna forma podróży.  Aby maksymalnie zmniejszyć niewygody z nią związane należy unikać zakładania następujących rzeczy:

- nadmierna ilość biżuterii, którą trzeba będzie zdjąć i ponownie założyć podczas kontroli bezpieczeństwa,

- pasek, którego zakładanie i nakładanie jest niewygodne i czasochłonne,

- buty z dużą ilością zapięć i klamerek, których zdjęcie podczas przechodzenia przez bramki zajmie dużo czasu,

- okrycia wierzchnie z materiałów, które się łatwo gniotą, gdyż podczas kontroli należy je zdjąć i włożyć do specjalnego pojemnika,

- biustonosz z fiszbinami, który może uruchomić wykrywacze metalu,

- obcisłe ubrania ze sztucznych tkanin, które są bardzo niepraktyczne na długie loty.

Warto też pamiętać o tym, iż na podróż samolotem lepiej nie zakładać soczewek kontaktowych, gdyż powietrze w samolotach jest bardzo suche.

Sprawdź także: wyjazdy-weekendowe.pl

Nie ulega wątpliwości, iż ubiór pasażera jest jego prywatną sprawą. Jednak warto zastosować się do pewnych rad oraz zasad i tym samym zapewnić sobie wygodę, komfort i brak nerwów podczas podróży samolotem. 

 

Źródło:

www.esky.pl

http://najtanszylot.pl/

Last updated 638 days ago by andrew adamsmy